Dom

Szeroki wybór nagrobków

Stawianie grobów od lat wpisane jest w tradycję katolicką. Jest to z jednej strony dopełnienie obrządku, a z drugiej wyraz szacunku dla osoby zmarłej. Na przestrzeni wieków groby oczywiście zmieniały się, a współczesne nagrobki nie przypominają niemal w niczym swoich poprzedników. Wynika to między innymi z faktu, że z czasem zaczęto traktować je w nieco inny sposób. Mowa tu o nadaniu nagrobkom rangi artyzmu. Płyty, czy pozostałe elementy konstrukcyjne, nie pełnią już tylko funkcji użytkowych. Są pełne estetyki i szlachetnej elegancji. Poza tym współczesne nagrobki powstają z różnych, często bardzo ekskluzywnych materiałów.
Przyglądając się dzisiaj ofercie zakładów kamieniarskich, nie sposób nie zauważyć, że ceny poszczególnych nagrobków potrafią być bardzo wysokie. Są one oczywiście uzależnione w dużej mierze od rodzaju materiału oraz samego projektu. Są więc i takie modele, które kosztują dziesiątki tysięcy. Ale są też i tanie nagrobki (Kraków KAMSO). To, co je przede wszystkim charakteryzuje, to prosty, klasyczny kształt. Płyta ma wówczas geometryczną formę, której dopełnieniem są proste, wyryte napisy. Całość wykonana jest oczywiście z tańszego materiału, co nie oznacza jednak, że nagrobek będzie szybko ulegał zniszczeniu. Tanie nagrobki mają to do siebie, że przecież tak, jak i te drogie, wykonane są z kamienia. A ten charakteryzuje się wysoką odpornością. Mróz, deszcz, grad, czy inne czynniki atmosferyczne nie potrafią go zniszczyć. A jeśli grób będzie odpowiednio pielęgnowany, to przez lata będzie wyglądał jak nowy.
Szukając tanich nagrobków, zawsze warto przeanalizować ofertę kilku zakładów. Konkurencja na rynku jest naprawdę duża. A to oznacza, że niewielki budżet wcale nie musi być ograniczeniem w wyborze modelu. Może okazać się, że za naprawdę niewielkie pieniądze, znajdzie się nagrobek bardzo dobrze wpisujący się w oczekiwania. Trzeba go jednak poszukać. I tu pomocny może okazać się Internet. Bardzo wiele firm swoją ofertę prezentuje za jego pomocą. Na własnych stronach, czy stronach ogłoszeniowych, zamieszczają one zdjęcia oferowanych przez siebie modeli. Dzięki nim można bez problemu rozeznać się w temacie i zorientować w cenach
A gdzie nagrobek warto zamówić? Kiedyś najlepszym rozwiązaniem wydawała się oferta najbliższego zakładu. W praktyce jednak odległość nie ma takiego znaczenia. Zamówić nagrobek można w dowolnym zakładzie, a on zajmie się jego dostarczeniem i montażem. I często okazuje się, że taki zamówiony na drugim końcu Polski nagrobek jest o wiele tańszy, pomimo kwestii poniesienia dodatkowego kosztu transportu.
Tanie nagrobki to nie jest fikcja. Wykonane z tańszego kamienia, przy zachowaniu tradycyjnych, klasycznych form, też mogą wyglądać elegancko przez lata. Szczególnie, jeśli później są regularnie myte i w odpowiedni sposób pielęgnowane.

Kategoria: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Do Góry