pierniczkowe serduszka

Ciasta na Boże Narodzenie – jakie upiec?

Boże Narodzenie to jedno z najpopularniejszych świąt. To również czas, kiedy nawet ci rzadko zaglądający do kuchni i podejmujący się pieczenia, chcą spróbować swoich sił i zaimponować najbliższej rodzinie i przyjaciołom. Sprzyja temu też pogoda – chłodniejsze dni sprawiają, że więcej czasu spędzamy w domu, w gronie rodziny, możemy więc zdecydować się na poszukiwanie idealnych przepisów na wypieki i ich przygotowanie.

Jak doskonale wszyscy wiemy, mogą być przeróżne. Popularne jest pieczenie makowców. To ciasto, które nieodmiennie kojarzy nam się z grudniowymi świętami. Makowa masa, puszyste ciasto – to ciasto może smakować wybitnie. Można zdecydować się na tradycyjny zwijany makowiec, ale również na plecione ciasto z makiem czy nawet na makowy tort.

Trudno wyobrazić sobie święta bez pierników i pierniczków. Ich korzenny smak to jeden z symboli Bożego Narodzenia. Można dodać do nich różnego rodzaju przyprawy – cynamon, goździki, imbir, kardamon czy gałkę muszkatołową. Ciasteczka można ozdobić różnymi polewami, np. z lukru. Za pieczenie można się zabrać nawet razem z dziećmi, dla których będzie to świetna zabawa.

Innym świątecznym ciastem jest również z pewnością sernik. Na kruchym spodzie, na herbatnikach, z polewą czekoladową – mnogość przepisów jest ogromna. W każdej rodzinie znajdzie się też przepis na tzw. sernik idealny. Ciasto nie należy do najłatwiejszych – jest też wiele szkół jego pieczenia.

Święta Bożego Narodzenia to także idealny czas na przygotowanie tortu. To jednak zadanie dla wytrawnych kucharzy. Puszysty, wilgotny biszkopt i smaczna masa do jego przełożenia to gwarancja sukcesu. Przy tego rodzaju wypiekach ważne są też walory estetyczne. Jak widać przepisy na Boże Narodzenie są bardzo różnorodne. Ten rodzaj świąt wybitnie sprzyja temu, by słodkości gościły na naszych stołach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Do Góry