Dom

Astrolabium — nietuzinkowa i elegancka ozdoba

Astrolabia samym swoim wyglądem przykuwają wzrok, stanowiąc wymarzoną ozdobę. Unikalna bryła, złożona z poruszających się kręgów, otaczających centralnie umieszczoną kulę nadaje całości ekskluzywnego oraz wysmakowanego charakteru. Astrolabia, a dokładniej sfery armilarne, są obecnie dostępne w niezliczonej ilości wariantów, które z pewnością trafią w gusta każdego klienta. Chociaż poszczególne egzemplarze różnią się pod względem ilości kręgów, użytych materiałów, detali, grawerunków czy ogólnego stylu, astrolabia łączy niezwykły wygląd oraz otaczająca je aura.

Wieki temu astrolabia służyły jako narzędzia do wyznaczania pozycji ciał niebieskich ponad horyzontem, co sprawiało, iż nawigujący po morzach żeglarze byli w stanie określić swoją lokalizację nawet w chmurny dzień lub w nocy. Wynalezienie tego wspaniałego wynalazku przypisywane jest aleksandryjskiej matematyczce oraz uczonej Hypatii. Astrolabium było użytkowane aż do XVIII wieku, kiedy w nawigacji morskiej zastąpił je dokładniejszy sekstans. Pomimo faktu, iż astrolabia nie są w powszechnym użytku już od wieków, ich wygląd stał się niezwykle rozpoznawalnym elementem w zachodniej kulturze i nieodłącznym atrybutem uczonych, astronomów oraz myślicieli. To właśnie z astrolabium w ręku przedstawiany jest na pomnikach Mikołaj Kopernik.

Ze względu na swoją niezwykłą i bogatą przeszłość, astrolabia obecnie stały się nietuzinkowym prezentem, który nie tylko świetnie wygląda, ale potrafi również inspirować. Przez swoją prostotę działania oraz uniwersalny wygląd, astrolabia pasują do każdego rodzaju wnętrza. Nowoczesne egzemplarze wykonane są w minimalistycznym stylu ze stali nierdzewnej, dzięki czemu idealnie komponują się z jasnym, schludnym wizerunkiem współczesnego biura. Jednocześnie możemy kupić masywne, zdobione drewnem oraz mosiądzem okazy, które reprezentują nie tylko wiszące na niebie obiekty, ale także znaki zodiakalne. Niezależnie od tego, dla kogo przeznaczone jest astrolabium, jedno jest pewne. To unikalny, ciekawy i wspaniały prezent, o którym nie da się łatwo zapomnieć.

Kategoria: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Do Góry