Jak przygotować się do ślubu?

Sezon wakacyjny za nami, a zatem większość ślubów także. Tegoroczny sezon był wyjątkowy z uwagi na pandemię. Ponieważ jednak pandemia przytrafia się raz na około sto lat, miejmy nadzieję, że następny sezon będzie już normalny. A co za tym idzie – bardzo przyjemny. Szczególnie dla kobiet, bo to jednak panie bardziej przejmują się przygotowaniami, często także biorą na siebie całą organizację. Jak zatem przygotować się do tego najważniejszego dnia?
Wiele osób datę ślubu uzależnia albo od terminów lokalu, w którym chcą się bawić, albo od wolnego terminarza księdza, bądź też kapeli czy dj’a. Warto zatem zastanowić się, czy ja także swój ślub od tego uzależniam, czy jednak chciałabym, żeby to inni dostosowali się do mnie? Niemniej jednak, po wyznaczeniu przez narzeczonych daty ślubu, te właśnie czynności należy podjąć najpierw, czyli: sala i gastronomia, ksiądz bądź urząd cywilny, dj lub kapela.
W międzyczasie musimy zastanowić się, ile gości zamierzamy zaprosić. Może to być rodzinny obiad albo wesele dla 200 gości. Różnica w organizacji jest ogromna, w szczególności pod względem logistycznym. Gdzie Ci goście mają spać? Czy dom weselny, który chcę wynająć pomieści tyle osób? Te pytania można rozwiać tylko przez starania w postaci telefonów do rezerwowanych miejsc, albo przez osobiste spotkania z organizatorami przyjęć.
Nie należy bagatelizować jednak przyjęcia rodzinnego dla 20-30 osób. To także jest trudne logistycznie, gdy np. chcemy zaoszczędzić na hotelu dla gości i rozlokować jakoś rodzinę i przyjaciół u siebie bądź u najbliższej rodziny.
Na tym etapie warto zastanowić się nad menu dla naszych gości, chociaż niektóre lokale zastrzegają wybór dań dopiero w niedługim czasie przed datą ślubu. Jeśli jednak ważne jest dla nas, co dokładnie ma się znaleźć na stole, czy maja być specjalne stoiska np. ze swojskimi wyrobami, albo jeżeli jesteśmy wegetarianami, to dobrze jest nakreślić zarys planu, jaki ma się pojawić, a w późniejszym czasie ustalać z kucharką bądź kucharzem lokalne lub sezonowe produkty, mające zagościć na naszych stoach.
Jednym z ważniejszych punktów programu jest moda ślubna, do której, szczególnie panie, podchodzą z wysokimi wymaganiami; podczas, gdy panowie z niezasłużoną rezerwą. Niemniej jednak dla obu najważniejszych postaci jest to temat do przemyśleń. Panie często oglądają suknie ślubne w towarzystwie świadkowej, matki bądź szerszego grona przyjaciółek lub rodziny. Przyszłe panny młode decydują się często na uszycie sukni ślubnej przez krawcową, której termin także należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Panowie natomiast mierzą najczęściej gotowe garnitury i mniej wybrednie reagują na oferty producentów.
Ślub dla większości odnosi się wyłącznie do miłych wrażeń. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia są często jednak okupione niemałym wysiłkiem, a także stresem. Czy wszystko będzie dopięte na przysłowiowy ostatni guzik? Nie dajmy się jednak zwariować w gorączce przygotowań i cieszmy się tym wspaniałym, i miejmy nadzieję, że dla wszystkich – jedynym, wymarzonym dniem w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Do Góry