kwitnąca rosa rugosa
Dom

Jakie róże wybrać?

Róże pnące czy może róże wielkokwiatowe, a może jeszcze lepiej róże okrywowe? No cóż, jest to w pewnym sensie zależne od indywidualnych gustów i preferencji. Niewątpliwie wszystkie te krzewy róż są piękne i wszystkie warto byłoby mieć w swoim ogrodzie. Jeśli ktoś faktycznie nosi się z zamiarem zainwestowania w sadzonki róż to niech czym prędzej je zakupi. Wiosna to idealna pora do sadzenia.

Zresztą niejedna szkółka róż o tej porze roku ma naprawdę sporo roślin do zaoferowania kupującym, zatem nie ma na co czekać. Tym bardziej, że im szybciej róże posadzimy, tym szybciej zakwitną. Róż nie trzeba jakoś specjalnie reklamować, bo ich piękno zachwyca zawsze. Żadne inne kwiaty nie prezentują się tak nienagannie i efektownie, jak te rośliny. Wystarczy nawet kilka różanych krzewów wokół domu, a już całe otoczenie nabiera innego wyglądu.

Gatunków róż jest całe mnóstwo, a większość z nich ma w swojej ofercie Szkółka Róż Hyżowie sprzedająca sadzonki róż online, więc jest tam rzeczywiście w czym wybierać. Róże pnące można swobodnie puścić po pergoli ustawionej przy wejściu na posesję, a z kolei róże wielkokwiatowe czy też okrywowe dobrze prezentują się przy ścieżce prowadzącej do drzwi wejściowych. Bardzo popularna jest rosa rugosa i w tym sezonie jest na nią ogromny boom.

W różach, oprócz niepodważalnego piękna tych kwiatów, wiele osób docenia, że nie wymagają one nie wiadomo jakich zabiegów. Oczywiście, że nie będą rosły i pięknie kwitły tak po prostu, ale nawet osoby, które nie bardzo znają się na ogrodnictwie są sobie w stanie poradzić z ich uprawą. Trzeba tylko zapewnić roślinom odpowiednio żyzną i przepuszczalną glebę, dobrą wilgotność i odpowiednie opryski przeciwko szkodnikom, a także ochronę na zimę. I to w zasadzie wszystko, co najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Do Góry