Na co zwrócić uwagę przy wyborze drona?

Drony to już nie tylko zabawki, ale niezwykle zaawansowany sprzęt, pozwalający na wprowadzenie nowego poziomy fotografowania czy filmowania. Jednak nie jest to ich jedyne przeznaczenie, drony bowiem z każdym rokiem mają coraz szerszy zakres zastosowania. Wykorzystuje się je na przykład do mapowania terenu czy nawet do kontrolowania linii energetycznych, co jest znacznie szybsze niż gdyby te prace miała wykonać ekipa ludzi. Aby jednak było to możliwe, konieczny jest właściwy wybór drona, aby był on wyposażony w odpowiednie opcje i umożliwiał bezproblemowe wykonanie zadań, do których jest wybierany.

Zaawansowane systemy obrazowania

Systemy obrazowania to jedna z najważniejszych kwestii, dlatego stanowi ona ten element, który przyszli użytkownicy dronów sprawdzają najdokładniej. Drony DJI zaliczają się do tych modeli, które z pewnością spełnią oczekiwania wielu zainteresowanych nimi osób. przede wszystkim posiadają zamontowane kamery bardzo wysokiej rozdzielczości, które pozwalają na bezproblemowe wykonywanie ujęć o odpowiedniej ostrości jak również filmów w 4K. niektóre modele mają także opcję wykonywania zdjęć w formacie RAW/DNG, jednak nie każdy potrzebuje takiej opcji, dlatego nie każdy się na nią decyduje. Oczywiście nie tylko kamera wpływa na jakość fotografii, również takie funkcje jak zoom czy szybkość reakcji migawki mają wpływ na to, jak dobre zdjęcia można wykonać dronem. Poza parametrami kamery trzeba również sprawdzić te dotyczące stabilizacji lotu, co znacząco wpływa na możliwości wykonywania najlepszych zdjęć.

Stabilizacja obrazu – co jest istotne?

Im stabilniej dron może zawisnąć w powietrzu bez ruchu tym na pewno lepsza będzie jakość wykonywanych przy jego pomocy zdjęć. Dron DJI, w zasadzie każdy model wyposażony jest w bardzo zaawansowany system stabilizacji obrazu, co pozwala na uzyskanie odpowiedniej jakości zdjęć bez względu na warunki. Należy pamiętać, iż takie czynniki jak podmuchy wiatru również wpływają na to, czy dron zawiśnie bez ruchu, dlatego istotne jest aby wybrać model z jak największą ilością różnorodnych opcji. Na stabilizację obrazu wpływa również gimbal, jednak nie wszystkie drony na rynku go posiadają. Niektórzy producenci oferują możliwość dokupienia go w formie dodatkowych akcesoriów, jednak takie rozwiązanie nie zawsze jest korzystne. Bywa bowiem że wtedy nie współpracuje on dobrze z dronem i nie zapewnia właściwych efektów. Drony DJI mają wbudowany gimbal, co sprawia że działa on o wiele lepiej niż takie montowane później jako akcesoria.

Marka ceniona przez użytkowników

Wybierając drona warto wybrać markę, która cieszy się popularnością wśród użytkowników. Drony DJI z pewnością do takich się zaliczają, gdyż kupuje je coraz więcej osób. każdy kto zakupił dron DJI chwali sobie nie tylko doskonale ich funkcje, ale również bezproblemowy dostęp do usług serwisowych czy możliwości zakupu części zamiennych. Ponadto drony DJI wskazywane są przede wszystkim jako te, które zapewniają odpowiedniej jakości zdjęcia czy filmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Do Góry