destylacja atmosferyczna

Urządzenie do destylacji atmosferycznej

Czy kiedykolwiek słyszałeś o zjawisku takim jak destylacja atmosferyczna? Jeśli nie, to z pewnością ucieszy Cię fakt, że specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, przygotowaliśmy krótki tekst na temat tego co powinieneś wiedzieć o destylacji atmosferycznej.

Co to jest destylacja atmosferyczna?

Odpowiadając na to pytanie warto jest wziąć pod uwagę przede wszystkim to czym jest sama ,,destylacja”. Otóż destylacja jest to nic innego jak oddzielenie pewnej substancji (ważne jest to, by była ona uciekła) z mieszaniny wielu różnych składników. Destylacje stosuje się głównie po to, by wyizolować jeden, konkretny składnik. Jest wiele różnych modeli destylacji, jednak destylacja atmosferyczna znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku paliw (np. ropy).

Co jest potrzebne do wykonania destylacji atmosferycznej?

Niezbędnym elementem w tym zabiegu jest oczywiście aparat do destylacji atmosferycznej. Dzięki temu urządzaniu w szybki oraz nieskomplikowany sposób, można osiągnąć cel. Aparat ten służy do destylacji paliw lotniczych oraz paliw samochodowych, a także nafty, ciężkich benzyn, olejów napędowych i rozpuszczalników. Obsługa tego urządzenia jest niezwykle prosta, bowiem jedyne co trzeba zrobić to wcisnąć przycisk ,,start”, cała reszta odbywa się w pełni zautomatyzowanym urządzeniu, całkowicie bez ingerencji człowieka. Mimo to należy pamiętać o tym, że aparat do destylacji atmosferycznej jest to sprzęt, który jest przeznaczony do użytku tylko i wyłącznie przez profesjonalistów (najlepiej w laboratorium).

Po zakończeniu procedury, urządzenie daje wydruk na którym zawarta jest pełna charakterystyka temperaturowa destylacji atmosferycznej badanej próbki. Jak widać urządzenie to działa niezwykle intuicyjnie, a jego użycie jest bardzo proste, co jedynie przemawia na jego korzyść.

Warto dodać, że metody badań to: ASTM D86, ASTM D850, ASTM D1078, EN ISO 3405, IP 123, IP 123, GOST 2177 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Do Góry