Wymiana okien na plastikowe, czy drewniane? Co będzie lepsze?

Czeka cię wymiana okien i nie możesz się zdecydować jaki rodzaj wybrać? A może już zdecydowałeś, że będą to okna PCV lub drewniane, ale szukasz najlepszej jakości? Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się, kto jest liderem na rynku okien i do kogo warto skierować swoje kroki, aby kupić najlepsze produkty w atrakcyjnej cenie!

Jeśli okna drewniane to tylko Drutex

Drutex to wiodąca marka na rynku. Jeśli o nich nie słyszałeś, musisz wiedzieć, że tym co ją wyróżnia jest użycie do produkcji najnowocześniejszych technologii oraz wykorzystywanie robotów. Dzięki temu produkty Drutex są bardzo precyzyjnie wykonane i charakteryzują się niezwykłą estetyką. okna Drutex produkowane są z następujących materiałów:

  • drewno
  • PCV
  • aluminium
  • drewno i aluminium

Jeżeli decydujesz się na okna drewniane, wiedz, że mniej więcej po 5,6 latach należy je odpowiednio zakonserwować lub poddać renowacji. Zdarza się, że po tym okresie czasu należy wymienić całe okna. mimo iż są mniej trwałe niż okna PCV, charakteryzują się większa estetyką – gdy Twój dom ma klasyczne wyposażenie i masz drewniane meble, wówczas takie okna podkreślą wyjątkowość aranżacji, ocieplą wizualnie pomieszczenia i nadadzą im przytulnego wyglądu. Okna drewniane mają również nieco inne parametry niż modele PCV. Są bardziej przewiewne i sprawiają, że w pomieszczeniu następuje lepsza wymiana powietrza. Do domu wykonanym w stylu wiejskim lub domu z bali, nie ma nic lepszego niż okna Drutex z drewnianymi ramami!

Kiedy postawić na okna PCV i czym się kierować w wyborze?

Plastikowe okna Veka wyróżniają się doskonałym wykonaniem. W zależności od tego, jakich okien potrzebujesz: uchylnych, rozwiernych, na poddasze, czy drzwi balkonowych – Veka daje Ci bardzo bardzo szeroki wybór. Możesz również zdecydować się na inny kolor niż biały. Jeśli mieszkasz w bloku i kolor ramy musi być dopasowany do elewacji, nie ma problemu! Firma wykona dla Ciebie okna, które od zewnętrznej strony nie będą rzucały się w oczy, zaś od strony wewnętrznej możesz mieć ramy w takim odcieniu, w jakim chcesz! Veka zajmuje się również produkcją profili okiennych o wyjątkowej precyzji i jakości. Jeśli zaś chodzi o okna PCV jest ona zdecydowanym liderem i od wielu lat specjalizuje się właśnie w wytwarzaniu okien plastikowych o wysokim standardzie. Okna plastikowe nie wymagają częstej wymiany, czy prac konserwacyjnych. Są bardzo trwałe i mało kłopotliwe w utrzymaniu czystości. Jeśli zależy Ci na cieple w mieszkaniu, sprawdź, jaki mają współczynnik U. Im niższy on jest, tym okna są bardziej szczelne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Do Góry