siatki bezpieczeństwa

Szkolenia niezbędne przy pracy na wysokości

Kiedy słyszymy, że ktoś ma ciekawą, ale bardzo niebezpieczną pracę, to wtedy myślimy sobie, a cóż to może być za zajęcie? Moja robota też do lekkich nie należy, a i ciągle trzeba uważać, by coś na głowę nie spadło. Ale gdy dochodzimy do sedna sprawy i okazuje się, że to jest praca na wysokościach, to już tacy skorzy do porównań nie jesteśmy.

Rzadko widuje się ludzi wykonujących swoje obowiązki zawodowe wysoko w górze. I nie tylko chodzi o to, że nasz wzrok tam nie sięga. Po prostu należy mieć szczęście trafić na kogoś, kto żeby rozpocząć swoją zwykłą robotę, musi nie tylko być niesamowicie sprawny fizycznie, ale odbyć różne szkolenia wysokościowe. Do tego praca na wysokości wymaga odpowiedniego, atestowanego i profesjonalnego sprzęt, jak siatki bezpieczeństwa, uprzęże, karabinki, czy liny wytrzymujące duże obciążenia. Znam kogoś takiego, dlatego trochę o tym zawodzie wiem. Zazwyczaj ludzie wspinający się w górach, dla których niejednokrotnie jest to dodatkowe zajęcie, podobno dobrze płatne

Często też dzięki tym środkom finansowym możliwa jest organizacja kolejnych wypraw w ich ukochane góry. Jeśli ktoś lubi oglądać relacje z wypraw w Himalaje choćby, to powinien właśnie wiedzieć, że wielu z jego uczestników mógł zobaczyć kiedyś w pracy wysoko w niebie. Góry to wielka pasja. Jeśli ktoś, choć raz spróbował i połknął tego bakcyla, szybko do nich wraca. Jedni lubią po nich chodzić, inni zaś wolą na nie się wdrapywać. Polska ma wiele znakomitych miejsc do wspinaczki, i tej niskiej, skałkowej, ale i tej wyższej, w Tatrach. Chociaż mówi się, że Tatry są małe i niskie, ale zawsze należy liczyć siły na zamiary.

Jednym wystarczają Karkonosze, czy Bieszczady, inni wolą Alpy, Kaukaz, czy wielkie Himalaje. Kiedyś wszyscy pasjonowali się tym, kto pierwszy zdobędzie wszystkie czternaście ośmiotysięczników. Teraz pasjonujemy się tym, czy uda się po raz pierwszy w zimie zdobyć K2. Czyli zawsze kieruje nami wola przekraczania kolejnych granic. Także tych na wysokości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Do Góry